UWAGA : Uprzejmie informujemy, iż biuro naszej szkoły jazdy
w dniu  19 kwietnia 2019 r. będzie nieczynne.
Zapraszamy od 23 kwietnia 2019 r. w godzinach 12:00 - 19:00 !!!


 

Zmiany,zmiany,zmiany...

W przyszłym roku począwszy od 4 czerwca 2018, zmienią się przepisy prawa dotyczące kierowców oraz przyszłych kierowców. Sprawdź co się zmieni ?

1. Sprawa punktów karnych ?

Na dzień dzisiejszy jeżeli uzbierasz 24 punkty ( dotyczy kierowców posiadających uprawnienia ponad rok ) to jesteś drogi kierowco kierowany na egzamin z prawa jazdy sprawdzający Twoje kwalifikację - jeżeli egzamin zakończy się wynikiem negatywny wtedy zostanie zatrzymane nasze prawo jazdy na pewien okres czasu. Aby zapobiec takiej sytuacji możemy uczestniczyć w kursach reedukacyjnych jeden raz na 6 miesięcy co finalnie daje na redukcję punktów o 6. Punkty kasują się po upływie 12 miesięcy. Kurs reedukacyjny jest jednodniowy, prowadzony przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego  a jego koszt to ok. 500 PLN.

a po 1 stycznia 2017 roku sprawy będą troszkę bardziej skomplikowane.

Jeżeli uzbieramy 24 punkty to jesteśmy obligatoryjnie kierowani na kurs reedukacyjny, który będzie trwał kilka dni a koszt szacuje się do ok.900 PLN. Po zakończeniu tegoż kursu szczęśliwy kierowca na koncie swoim ma "zero" punktów karnych. Niestety, jeżeli w przeciągu najbliższych 5 lat uzbiera kolejne 24 punkty to automatyczne straci dokument czyli prawko oraz uprawnienia do kierowania pojazdów. Aby być na nowo "kierowcą" musi ukończyć kurs w szkole jazdy, zdać egzamin państwowy i będzie go dotyczył tzw. okres próbny dla młodego kierowcy!

2. Młody kierowca od 2018 czyli okres próbny dla świeżo upieczonych kierowców !

Na dzień dzisiejszy młodego kierowcę obowiązuje okres próbny 1 roczny gdzie po przekroczeniu 20 punktów traci on uprawnienia i prawko. Aby odzyskać ten cenny dokument musi odbyć kurs w szkole jazdy, zdać egzamin państwowy na prawko. Nie ma tu możliwości uczestnictwa w kursach reedukacyjnych.

a po 1 stycznia 2017

Jeżeli uzyskamy wynik pozytywny z egzaminu na prawo jazdy w WORDze  to czeka nas okres próbny młodego kierowcy. Jest to pakiet pewnych obostrzeń ,które mają systemowo wymusić na "młodych stażem kierowców" bezpieczną jazdę codzienna na naszych drogach. Okres ten trwa 2 lata ale może być przedłużony o kolejne dwa lata jeżeli popełnimy 2 wykroczenia. Gdy dojdzie nam trzecie wykroczenie lub przestępstwo  przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego nastąpi obligatoryjne cofnięcie uprawnień !

Dodatkowo w trakcie okresu próbnego nie wolno podejmować pracy zarobkowej jako kierowca, przestrzegać dodatkowych ograniczeń prędkości w różnych warunkach oraz jeździć z zielonym listkiem na szybie samochodu. Pamiętajmy dla młodego kierowcy nie liczy się liczba punktów tylko zdarzenia a okres ten może być przedłużany w nieskończoność.

3. Kurs w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy !!!

Młody kierowca pomimo powyższych obowiązków ma jeszcze jeden ważny element edukacyjny na swojej  drodze do bycia "dobrym" kierowcą . Miedzy 4 a 8 miesiącem od uzyskania uprawnień ( od egzaminu na prawko ) musi odbyć kurs teoretyczny  i praktyczny dotyczący bezpieczeństwa jazdy. Koszt takiego kursu ok.300 PLN .Brak przedstawienia zaświadczenia o ukończeniu kursu skutkuje zatrzymaniem uprawnień przez Starostę ( Urząd Miasta ).

 

 

więcej  szczegółów znajdziesz poniżej :

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbezpiecznapodroz.org%2Fprawo-jazdy-2018-bedzie-trudniej&h=ATPMyIaf4x93lJ0ui061GJMOXxe7qD237YNxUc4joERwhRqprv0nSQkxSC57piG8SUzz44QuhlX7n44N4PPxmYhF3FE2om3TmJi7LyCQz22CwqiNAg4bJMG-rpWeGLE0wPyLaA4qW1DdEWwkVIxmq1PsXFnpr1xyWTwRV54M_wyGzH0DQkfLtpDojQd50I0rfNEe67H3bLTY3aIcKTZFr4f8IA5Kl5ALAXnjcLin4VWZqk8QPQKNHPfJj2AGUjs8bLd2T-iGL4n215wp0ogBN_TpzDpmiT2aFyBYYrPwdQ

 

 

Na skróty - wybierz kurs prawa jazdy lub szkolenie, które Cię interesuje :